گفتاردرمانی کرج#⚠️ هومئوپاتی برای کودکان خطرناک است

گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در

⚠️ هومئوپاتی برای کودکان خطرناک است

سازمان غدا و داروی ایالات متحده آمریکا #fda در بیانیه ای جدید اعلام کرد استفاده از داروهای مبتنی بر روش درمانی همانند سازی یا #هومئوپاتی که ادعا می شود به رشد دندان نوزادان کمک می کند مورد تائید نبوده و می تواند خطراتی بسیار جدی در کودکان ایجاد کند. #نوزاد

🔹 سازمان دارو و غذای ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که استفاده از داروها و ژل های ساخته شده بر پایه روش درمانی هومئوپاتی که با هدف کاهش #درد و ایجاد سهولت در رشد #دندان های نوزادان ارائه می شود، می تواند خطرناک بوده و تاثیرات نامناسبی روی نوزادان به وجود آورد. بر اساس این گزارش ، مصرف کنندگان این سبک درمانی باید استفاده از آن را به طور کامل متوقف کرده و از مصرف آن به ویژه در #کودکان و نوزادان جلوگیری کنند.

◀️ به تازگی محصولاتی مبتنی بر درمان هومئوپاتی برای نوزادان در بازارهای جهانی توزیع شده که شامل حلقه های لاستیکی و ژل های ویژه لثه نوزادان است.

☑️ سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا همچنین از تمامی والدینی که از این محصولات برای نوزادان خود استفاده کرده اند درخواست کرد که به سرعت به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت نظر پزشک قرار گیرند.

💭 در همین رابطه جانت وودکوک مدیر بخش پژوهش سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد: متاسفانه این محصولات بدون مجوز و نسخه پزشک نیز به فروش رسیده و به آسانی در دسترس همه مردم قرار دارد. علائم گزارش شده ناشی از مصرف این داروهای ساخته شده بر مبنای هومئوپاتی عبارتند از: #تشنج، دشواری در تنفس، بیحالی و رخوت، خواب غیر عادی، ضعف عضلات ، سرخ شدن پوست و #یبوست.

🔺 همسان درمانی یا هومئوپاتی به روش درمانی خاصی گفته می شود که در آن تلاش می شود با استفاده از داروهای ضعیف شده و ایجاد شرایط ویژه ای، #سیستم_ایمنی بدن تحریک شده و در برابر #بیماری ها واکنش نشان دهد. به اعتقاد طرفداران این روش درمانی، به دلیل کاهش بسیار زیاد دوز #دارو های مصرف شده در این روش درمانی؛ عوارض جانبی ناشی از مصرف آن ها وجود نداشته و خطری بیماران را تهدید نمی کند در حالی که بسیاری از پزشکان و مجامع علمی جهان با این روش درمانی مخالف بوده و آن را در برخی موارد و به ویژه بیمارانی که بر اساس اعتماد به این درمان، استفاده از داروهای متداول و تائید شده را متوقف می کنند؛ بسیار خطرناک می دانند. اگر چه در بسیاری از پژوهش های علمی، تاثیرگذاری مفید روش درمانی هومئوپاتی اثبات شده است اما این روش هنوز به عنوان یک روش مورد تائید شناخته نشده و مخالفان بسیاری در بین دانشمندان و پزشکان سراسر دنیا دارد. #سلامت

ادامه مطلب  کلینیک درمان کامل لکنت زبان سیاوش عطایی 09121623463 ویژه بزرگسالان | تهران بزرگراه کاشانی فرعی احمدی

Related posts