لیست مراکز گفتار درمانی دولتی در کرج:دلیل خواب زیاد خانمها چیست؟

لیست مراکز گفتار درمانی دولتی در کرج:دلیل خواب زیاد خانمها چیست؟

خیلیها در مورد خواب خانمها و زمانی که می خوابند نسبت به آقایان سوالاتی در ذهنشان ایجاد می شود. در این نوشتار دلایل تفاوت خواب زن و مرد و تفاوت های مغز مرد و زن و تاثیر آن بر خواب زنان می پردازیم.

سرانجام تحقیقات ثابت کرد که زنان نسبت به مردان به خواب بیشتری نیاز دارند چون آنها باهوش تر هستند. این یک واقعیت علمی است. چیزی که تحقیقات قادر بوده ثابت کند این است که زنان فعالیت مغزی پیچیده تری نسبت به مردان دارند.

مطالعه جدید دانشگاه لافبورو انگلستان نشان می دهد که زنان چند کار را باهم انجام می دهند، به این معنی که آنها نیاز به مقادیر بالاتری از فعالیت های مغزی نیاز دارند و از مناطق بیشتری از مغز نسبت به مردان استفاده می کنند، و در نتیجه نیاز بیشتری به خواب دارند.

با توجه به نظر جان هورن، متخصص و محقق خواب:
“یکی از عملکردهای اصلی خواب این است که بازیابی و ترمیم مغز را میسر می سازد. در طول روز هرچه بیشتر از مغزتان استفاده کنید، قسمت بیشتری از مغز نیاز به بازیابی دارد و، در نتیجه، به خواب بیشتری نیاز خواهید داشت.”

این مطالعه نشان داد که زنان نسبت به مردان در هر شب به حدود ۲۰ دقیقه خواب بیشتری نیاز دارند. همچنین این مطالعه بیان کرد که مردی دارای شغلی است که نیازمند کار ذهنی است، شغلی که نیازمند میزان زیادی تفکر جانبی و تصمیم گیری است نسبت به یک مرد عادی نیازمند خواب بیشتری است اما نه به اندازه یک زن.
زنان به خواب بیشتری نسبت به مردان نیاز دارند زیرا مغزشان به گونه ای متفاوت شکل یافته است.

ادامه مطلب  بهترین وتخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:درد زیر شکم ناشی از چیست؟

پس چه تفاوتی وجود دارد؟
در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴، ۹۴۹ نفر مورد آزمایش قرار گرفتند و نتایج نشان داد که مغز مردان در هر نیمکره مغز دارای اتصالات بیشتری است، در حالی که مغز زنان دارای اتصالات بیشتری در بین دو نیمکره بود.

این یافته ها نشان داد که مردان می توانند در یک زمان بر روی یک کار تمرکز عمیقی داشته باشند، در حالی که مغز زنان در انجام همزمان چند کار عملکرد بهتری دارد. این “چشم انداز تونل” در برخی از مردان و توانایی چند کار انجام دادن در برخی از زنان را توضیح می دهد. چند کار انجام دادن انرژی بیشتری از مغز می گیرد، به همین دلیل زنان نسبت به مردان به خواب بیشتری نیاز دارند.

به گفته دکتر آپوستولوس ژئورگوپولس، مدیر مرکز علوم مغز در مرکز پزشکی امور سربازان بازنشسته مینیاپولیس:

“مغز زنان قطعا متفاوت از مغز مردان است، آنچه ما متوجه شده ایم این است که زنان، در بسیاری از کارهای مختلف، اطلاعات را حدود پنج برابر سریعتر از مردان پردازش می کنند و در انجام عملکرد شناختی یکسان از مغز شان بسیار کمتر استفاده می کنند.”

در حالی که ممکن است مانند خبر خوب به نظر برسد، اما سرعت و بهره وری مغز زنان هزینه بر است. دانشمندان می گویند که مغز زنان نسبت به مغز مردان از آسیب پذیری بیشتری برخوردار است، و در صورت آسیب دیدگی، مغز مردان با سرعت بیشتر و کامل تر بهبود می یابد – بهبود روزانه و روند ترمیم بسیار مهم است.

 

 

کلینیک توانبخشی اوتیسم مهرشهر-کیانمهر- نبش میدان ولیعصر    کلینیک صوت و بلع چهارراه طالقانی-کوچه شهروز-کوچه شهید میرزایی    کلینیک صوت و بلع عظیمیه-شرق مسجد النبی    کلینیک صوت و بلع عظیمیه-شمال مسجد النبی    کلینیک صوت و بلع عظیمیه – میدان اسبی(استقلال)    کلینیک صوت و بلع عظیمیه- ضلع شمال غربی میدان اسبی    کلینیک صوت و بلع حاشیه اتوبان- ضلع جنوبی اتوبان-جنب زیر گذر ترک آباد

ادامه مطلب  بهترین کلینیکهای تخصصی مغز و اعصاب l دکتر فلج مغزی و سکته مغزی l لنده

 

Related posts