توانبخشی در کرج:مردم این شهر در تونل های زیرزمینی زندگی می کنند!

توانبخشی در کرج:مردم این شهر در تونل های زیرزمینی زندگی می کنند!

شهر زیرزمینی شهرکوپر پدی در استرالیا

تصور کنید به بیابانی خشک و بی آب و علف وارد شوید و گاهی تابلوهایی را ببینید که به شما هشدار می دهند که در هنگام راه رفتن در این بیابان مراقب باشید! چون بر روی سطح زمین چاه های بزرگی حفر شده که بدون محافظ رها شده اند. فکر می کنید درون این حفره های بزرگ چه خبر است؟ در درون این حفره های یک شهر زیر زمینی برپا شده و افراد زیادی در آن ها مشغول زندگی هستند. این بیابان عجیب در استرالیا قرار دارد و اسم این شهر زیر زمینی شهر کوپر پدی است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا داستان شکل گیری شهر کوپر پدی را برایتان تعریف کنیم.

کوبر پدی

کوپر پدی، شهری کوچک در بخش های شمالی استرالیا ست که در ۸۵۰ کیلومتری شمال آدلاید در بزرگراه استوارت قرار دارد. با رفتن به این منطقه فقط یک بیابان بی آب و علف می بینید، دشت بدون درخت در کنار کوه های استوارت که تعدادی خانه و چند مهمان خانه، رستوران، یک پاسگاه پلیس، یک مدرسه و بیمارستان دارد اما این هایی که گفتیم فقط نیمی از این شهر است. نیمه ی دیگر شهر در زیر زمین پنهان شده است! این شهر زیرزمینی در غارها و تونل هایی به اسم دوگوت برپا شده و در آن خانه، هتل، رستوران، کلیسا و … ساخته شده است.

شهر زیرزمینی در استرالیا

داستان تاسیس این شهر خیلی جالب و شنیدنی است در سال ۱۹۱۵ یک پسر ۱۴ ساله که به همراه پدرش برای پیدا کردن طلا به این بیابان ها آمده بود یک تکه سنگ قیمتی اوپال کشف کرد. همین کشف ساده باعث شد تا در عرض چند سال صدها جوینده ی طلا به امید پیدا کردن ثروت راهی این منطقه شوند. اما همه ی کسانی که برای کشف سنگ های قیمتی به این محل آمد بودند خیلی زود متوجه شدند که زندگی بر روی سطح این بیابان سخت و طاقت فرساست! شرایط آب و هوایی این ناحیه به حدی سخت است که در فصل تابستان در بیشتر روزها دمای هوا حتی از ۴۰ درجه ی سانتی گراد هم بیشتر می شود. به این گرمای بیش از حد، رطوبت بالای ۲۰ درصد و آسمان بدون ابر را هم اضافه کنید تا بدانید کسانی که برای یافتن طلا به این محل آمده بودند با چه شرایط بدی روبرو بودند.

ادامه مطلب  بهترین کلینیک های درمان موثر لکنت در شهرستان کاشمر 09121623463
اتاق های زیرزمینی

این گرمای بیش از حد اهالی را به واکنش وا داشت و آن ها را مجبور کرد تا برای فرار از این دمای غیر قابل تحمل، زندگی زیر زمین را به زندگی در روی زمین ترجیح دهند! اما شاید برایتان جالب باشد که مردم برای زندگی  به سراغ همان چاله هایی رفتند که مدتی قبل آن  را برای پیدا کردن سنگ اوپال کنده بودند! اولین خانه های کوپر پدی در همان چاله ها شکل گرفت اما خانه های مدرن تر در دامنه ی تپه ها حفر شده اند. البته این خانه ها هیچ چیزی کم تر از خانه هایی که روی سطح زمینند ندارد و در همه ی آن ها امکاناتی مثل اتاق خواب، آشپزخانه، کمد، زیرزمین و … وجود دارد. ورودی این خانه ها معمولا همسطح خیابان است و اتاق ها از زیر در داخل تپه ها حفر شده اند. در همه ی این اتاق ها لوله های عمودی کار گذاشته شده که با تنظیم دما، اتاق ها را تهویه می کنند. این مدل خانه سازی در این منطقه اولین بار توسط سربازانی که از جنگ جهانی اول برای کند و کاو معدن سنگ اوپال به این منطقه آمده بودند به کار رفت.

Related posts