بهترین کار درمانی در کرج:. درمان خانگی سرماخوردگی

بهترین کار درمانی در کرج:. درمان خانگی سرماخوردگی

سرماخوردگی و سرفه هیچ کس را بی‌نصیب نمی‌گذارند و قطعا همه‌ی ما در منزل داروهای سرماخوردگی بسیاری داریم. در این‌جا چند درمان خانگی سرماخوردگی و سرفه را به شما معرفی می‌کنیم که بسیار مفید هستند.

۱۵ درمان خانگی سرماخوردگی و سرفه

این درمان‌های خانگی طبیعی و برای بدن مفید هستند، و به کنترل بلغم، تمیز کردن سیستم بدن و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند. در اینجا ۱۵ بهترین درمان خانگی برای مبارزه با سرماخوردگی و سرفه را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. چای زنجبیل:

یک درمان خانگی سرماخوردگی و سرفه چای زنجبیل است. این درمان به خشک کردن آبریزش بینی کمک می‌کند و خلط را از دستگاه تنفسی بیرون می‌راند. همچنین، زنجبیل به تسکین سرماخوردگی‌ها معروف است؛ شایع است که زنجبیل سرماخوردگی را قابل تحمل می‌کند و شاید حتی فرآیند بهبودی را هم سرعت می‌بخشد.

مطلب مرتبط: خواص دارویی زنجبیل : ۱۰ خاصیت زنجبیل که نمی دانستید

۲. شیر و زردچوبه

علاوه بر چای زنجبیل، مخلوط شیر گرم و زردچوبه راه محبوب و کارآمدی برای مبارزه با سرفه است. این مخلوط برای کودکان و بزرگسالان قابل مصرف است. همچنین، زردچوبه و شیر مواد سالمی هستند که برای داشتن یک زندگی سالم مورد نیاز هستند.

مطلب مرتبط: ۸ نشانه که نوشیدنی شیر زردچوبه برای سلامتی‌تان لازم است

۳. لیمو، دارچین و عسل

شربتی از لیمو، دارچین و عسل تهیه کنید تا از خودتان در برابر سرماخوردگی مواظبت کنید. نحوه‌ی درست کردن آن بـه این قرار است: کمی عسل را داخل یک ماهیتابه بریزید، آن را تا نیمه پر کنید و از حرارت غیر مستقیم شعله استفاده کنید تا حسابی رقیق شود. بعد یک مقدار دارچین و لیمو به آن اضافه کنید. این شربت را برای مبارزه‌ با سرماخوردگی مصرف کنید.

ادامه مطلب  عضوهیات مدیره جامعه صنفی آزمایشگاهیان بالینی کشور: – 13910203

مطلب مرتبط: معجون عالی آبلیمو و عسل برای تناسب اندام

۴. غرغره درمانی

غرغره‌ی آب و نمک یک درمان قدیمی برای سرفه است، اما می‌توانید زردچوبه هم به آن اضافه کنید. نمک و زردچوبه با سرفه می‌جنگند و آسایشی را که به دنبالش هستید برای شما فراهم خواهند کرد.

۵. عسل و براندی:

براندی سینه‌ی شما را گرم نگاه می‌دارد، در حالی که عسل کمک می‌کند با سرفه بجنگید. یک قاشق چایخوری از برندی و عسل اوضاع سرفه را بهبود می‌بخشد.

۶. آب:

آب ولرم بنوشید تا با سرماخوردگی، سرفه و گلو درد بجنگید. نوشیدن آب گرم التهاب درون گلو را کاهش می‌دهد. به علاوه، آب کمک می‌کند به مایعات داخل بدن دوباره آبرسانی شود و عفونت را می‌شوید و از بین می‌برد.

مطلب مرتبط: ۷ فایده شگفت انگیز نوشیدن آب گرم در صبح

۷. آمله برای پیشگیری

آمله، یک محرک سیستم ایمنی است و در صورت مصرف منظم آن، از شکل گیری بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌شود. این ماده خوراکی کارکرد درست کبد را تضمین می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد.

۸. چای ادویه‌ی مخصوص

برگ تولسی، زنجبیل و فلفل سیاه را هنگام دم کردن چایی با هم ترکیب کنید. این سه ماده نقش مهمی در مبارزه با سرماخوردگی و سرفه ایفا می‌کنند.

۹. عسل، آب لیمو و آب گرم

آب لیمو یک دوای کامل برای بهبود هاضمه و سیستم گردش خون است. اگر عسل را به آب لیمو و آب گرم اضافه کنید می‌تواند راه‌حلی برای کنترل سرماخوردگی و سرفه باشد.

۱۰. تخم کتان برای سرماخوردگی و سرفه

تخم کتان را تا زمانی که غلیظ شود بجوشانید و بعد آن را صاف کنید. چند قطه آب لیمو و کمی عسل به آن اضافه کنید. برای راحت شدن از سرماخوردگی و سرفه از این مخلوط مصرف کنید.

ادامه مطلب  کلینیک نوروفیدبک غرب گوهردشت 09121623463:علت نفخ شکم چیست؟

مطلب مرتبط: ۱۰ حقیقت عجیب درباره خواص تخم کتان

۱۱. زنجبیل و نمک:

زنجبیل را خرد کنید و به آن نمک اضافه کنید. برای مبارزه با سرماخوردگی، سرفه و گلودرد از این مخلوط استفاده کنید.

۱۲. مخلوط تولسی(ریحان مقدس) و زنجبیل

آب زنجبیل را بگیرید، برگ‌های تولسی و عسل را به آن اضافه کنید. برای رهایی از دست سرفه این مخلوط را مصرف کنید.

۱۳. سیر سرخ کرده:

چند حبه سیر را در روغن سرخ کنید و تا وقتی که گرم است آن را مصرف کنید. ممکن است ترکیب تلخی به نظر برسد، اما می‌تواند به شما کمک کند با سرماخوردگی و سرفه مبارزه کنید.

مطلب مرتبط: خواص سیر:۳۱ خاصیت سیر که تا به حال نمی‌دانستید

۱۴. محلول شکر زرد

آب را با فلفل سیاه بجوشانید، به آن زیره و شکر زرد اضافه کنید. این محلول شما را از دست احتقان سینه خلاص خواهد کرد.

۱۵. آب هویج:

هرچند این مورد درمان خانگی سرماخوردگی و سُرفه چندان رایج نیست، اما آب هویج به مبارزه با سرفه کمک می‌کند. گرچه ممکن است نامتعارف باشد اما نوشیدنی جالبی می‌شود. برای جلوگیری از سُرفه و حداکثر بهره‌وری از مزایای آب هویج، از این نوشیدنی مصرف کنید.

Related posts