بهترین وتخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:میگرن شکمی چیست ؟ علائم و درمان میگرن شکمی کدامند ؟

بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج

بهترین وتخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:میگرن شکمی چیست ؟ علائم و درمان میگرن شکمی کدامند ؟http://slpkaraj.ir

میگرن شکمی چیست ؟ علائم و درمان میگرن شکمی کدامند ؟

با مجله اینترنتی دلگرمهمراه باشبد تا بامیگرن شکمیبیشتر آشنا شوید

میگرن شکمی چیست؟

میگرن شکمی به تکرردرد شکمبدون علت شناخته‌شده گفته می شود. اگرچه واژه میگرن معمولاً برای نوعی از سردرد به کار می رود، اما به نوعی از درد مزمن و مکرر معده نیز میگرن اطلاق می شود. اگرچه این بیماری در بزرگسالان نیز بروز می کند اما در کودکان بیشتر دیده می شود. میگرن شکم ،بیشتر در کودکانی که میگرن سردارند دیده می‌شود.

میگرن شکمی تنها به شکم درد گفته نمی‌شود بلکه نوعی سندروم است یعنی علایم متعددی باهم آشکار می شود . علت وقوع میگرن شکممشخص نیست. تصور می‌شود که ارتباطی بین اثر متقابل برخی هورمون‌ها و مواد شیمیایی طبیعی بدن باشد. اما هر مورد شکم‌درد مکرر میگرن شکم به حساب نمی آید. محققان معتقدند که میگرن شکمیحدود 9 تا 15 درصد از کودکان و نوجوانان را دربرمی گیرد.اگر چه میگرن شکمبا میگرن یا سردرد ارتباط نزدیکی دارد،اما به این معنا نیست که هر کودکی بامیگرن شکم‌ در بزرگسالی دچار میگرن سر خواهد شد.میگرن شکم به‌عنوان نوع دیگری از این بیماری در فهرست میگرن قرار داده‌شده است و به‌طور مشخص سندروم میگرن دوره‌ایاست که در برخی موارد قبل از شروع میگرن بزرگسالی به وجود می‌آید.

علل میگرن شکمی

علت میگرن شکمیتقریباً ناشناخته است. اما با اختلال عملکرد دو هورمونسروتونین و هیستامین ارتباط دارد. اعتقاد بر این است که نوسانات در این دو ماده شیمیایی ممکن است دلیل میگرن شکمی باشد. همچنین به نظر می‌رسد که ارتباطی بین استرس و نگرانی وجود دارد که ممکن است به‌عنوان تحریک‌کننده این دو ماده عمل کند. اما توجه داشته باشید با وجود این که میگرن شکمیمی‌تواند یک تحریک‌کننده روانی داشته باشد، یک ناراحتی روانی به حساب نمی آید.

ادامه مطلب  دکتر حبیب معظمی گودرزی فوق تخصص بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم در کرج

علائم میگرن شکمی

  • ازعلائم میگرن شکمیدرد شدید است که به طور ناگهانی بروز می دهد و ممکن است چند ساعت و یا به مدت چند روز ادامه داشته باشد .این درد در تمامی شکم احساس می شود و معمولا وقتی کودک به حالت خوابیده می شود از درد شکم کاسته می شود
  • گاهی میگرن شکمیبا سر درد همراه است
  • حالت تهوعکه شاید به استفراغ خاتمه یابد
  • به دنبال ترکیب نشانه های درد و حالت تهوع کودکبی اشتها می شود
  • رنگ پریدگی

تشخیص میگرن شکمی

تشخیص میگرن شکمی مقداری دشوار بوده و ممکن است با دردهای معمولی و دیگر بیماری های دستگاه گوارش اشتباه گرفته شود اما پزشک هنگام تشخیص، نشانه هایی مانند درد های خفیف و یا شدید بیشتر از سه روز را در صورتی که تهوع،خمیازه کشیدن،بی خوابی و سردرد و سایه های زیر چشم همراه آن باشد احتمالمیگرن شکمیرا در نظر می گیرد.

درمان میگرن شکمی

برای میگرن شکمیهنوز درمان به خصوصی ثابت نشده است اما معمولا سوماتریپتان برای کودکان تجویز شده و در برخی بیماران بزرگسال مسدود کننده های سروتونین می تواند مفید واقع شود.

پیشگیری میگرن شکمی

والدین باید محرک هایی که آغاز کننده میگرن شکمیدر کودکان است را شناسایی کنند و به آنها آموزش های لازم را بدهند.برای مثال بعضی از خوراکی ها مانند شکلات دارای منو سدیم گلوتامات بوده و احتمال میگرن شکمیرا افزایش می دهد. بهتر است این دسته از کودکان در اولین فرصت و دیدن اولین نشانه ها به متخصص اطفال مراجعه کنند تا بهترین شیوه درمانی برای کودک در نظر گرفته شود.

ادامه مطلب  تعرفه سال 97 کاردرمانی:سندرم نشانگان کوشینگ (Cushing's syndrome)چیست؟

میگرن شکمی چیست ؟ علائم و درمان میگرن شکمی کدامند ؟

آذربایجان غربی  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان اردبیل  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان زنجان  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان گیلان  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کردستان  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  کرمانشاه  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان کرمانشاه  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان ایلام  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان لرستان  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان همدان  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان مرکزی  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان خوزستان  ,   بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  مشهد  ,   بهترین

Related posts